Mesterhármassal tért vissza a Dortmund rákból felgyógyuló csatára

2023. január 13. – 18:53

A nyáron 30 millió euróért szerződtette a Dortmund az Ajaxtól Sebastien Hallert, és azt remélte az elefántcsontparti csatártól, hogy majd ő pótolja a távozó Erling Haalandot. A támadónak remek szezonja volt, 34 gólt lőtt a holland csapatban, a bajnoki rajt előtt aztán kevéssel kiderült, hogy heredaganatot diagnosztizáltak nála, ezért BL-meccsek helyett műtét és kemoterápia várt rá.

A 28 éves csatár a téli edzőtáborban már teljes értékű játékosként jelent meg a klubjánál, a Düsseldorf elleni felkészülési meccsen már be is cserélték egy bő negyedórára, míg péntek este a Basel elleni tesztmeccsen már egy órát kapott. Az utolsó tíz percben pedig három gólt is lőtt a svájci csapat ellen, amely ezúttal sem számított Szalai Ádámra.

A hivatalos jegyzőkönyv szerint a 81., a 86. és a 88. percben volt eredményes Haller, az első találatát tizenegyesből érte el. 3-0 után már csak egyedül ő módosította a meccs állását, ezért a német szaklap, a Kicker tudósítása szerint ő volt a meccs embere.

A Bundesliga a jövő héten folytatódik, a hatodik helyen álló Dortmund az Augsburggal találkozik.