Orbán egyenlített, a Lipcse mehet a BL-be, osztályozóra kényszerült a Hertha

2022. május 14. – 17:53

Szombat délután befejeződött a német focibajnokság, a Bundesliga. A bajnoki címet már korábban megszerző Bayern München 2-2-re végzett Wolfsburgban, noha már két góllal is vezetett. Könnyen lehet, hogy Lewandowski az utolsó meccsét játszotta a bajorokkal, és nyolc év után távozik. A lengyel támadó ezúttal is betalált, ez volt a 34. gólja, és ő lett a szezon gólkirálya is.

A Dortmund lett a második, amelyik az utolsó fordulóban fordítani tudott a második félidőben Hertha ellen, és 2-1-re nyert. A berliniek Dárdai Pállal nem voltak a kieső zónában, de miután elküldték, oda kerültek Tayfun Korkut edzővel, az utolsó nyolc fordulóra szerződtetett Felix Magath legalább a 16. helyet elérte, így osztályozón maradhatnak bent.

Magathnak szerencséje sem volt, mert a Stuttgart az utolsó pillanatban szerezte meg a Köln ellen a 2-1-es győzelmet, ezzel a svábok bejöttek a tizenötödik helyre, és az élvonalban folytathatják. Hogy melyik másodosztályú csapat lesz a Hertha ellenfele, vasárnap derül ki.

Willi Orbán a 93. percben egyenlített a már kieső Bielefeld ellen (1-1), Szoboszlai Dominik beadása után volt eredményes a védő, így a Lipcse a negyedik helyével ott lehet a következő Bajnokok Ligája szezonban is. Schäfer András csapata, az Union Berlin az ötödik helyen végzett, Sallai Roland csapata, a Freiburg mivel kikapott Leverkusenben (1-2), a hatodik helyen zárt, mindketten ott lehetnek jövőre az Európa ligában.