Hosszú Katinka: Tudtam, igazán nagy hír az lesz, ha kikapok

2022. április 21. – 10:25

A debreceni országos úszóbajnokság első, szerdai versenynapján Hosszú Katinka egy századdal maradt alul Sebestyén Dalmával szemben 200 vegyesen. A győri színekben versenyző győztes 2:12,20-szal ért célba, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú egy századdal maradt el tőle.

A Nemzeti Sportnak úgy értékelt, bosszantó egy századdal kikapni, de ilyen időt tervezett. Nem szomorú, elszórakoztatja, hogy szép lassan lépeget előre. Hosszú az ob-n minden napra egy számot vállalt, tehát négyszer versenyzik.

„Tudtam, igazán nagy hír az lesz, ha kikapok. Ez amúgy nem is olyan rossz, hiszen azt mutatja, már olyan sokszor nyertem, hogy annak van hírértéke, ha legyőznek”

– értékelt a sportnapilapnak.

Az idei világbajnokságot június 18-tól Budapest rendezi, Hosszú 2017-ben két aranyat nyert, a tavalyi olimpián lemaradt a dobogóról.