Norvégia 6 gólos hátrányból felállva semmisítette meg a franciákat a női kézi-vb döntőjében

2021. december 19. – 19:29

Az ünneplő norvég játékosok – Fotó: Pau Barrena / AFP

Norvégia nyerte a női kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben 29-22-re legyőzte Franciaországot. A félidőben még a franciák vezettek 16-12-re, de volt olyan pont is, amikor 6 gól volt a két csapat között. A második félidőre aztán feltámadtak a norvégok, és néhány perc alatt kiegyenlítettek, majd pedig átvették a vezetést is.

Az utolsó 10 percre már 5 gólos előnnyel fordultak a norvégok, 25-20 volt nekik. A franciáknak innen már nem sikerült visszakapaszkodniuk, sőt, a végére még nőtt is a különbség, 29-22 lett a végeredmény. Norvégia története negyedik világbajnoki címét szerezte, de először nyerte meg veretlenül a tornát.

A bronzmeccsen Dánia 35-28-ra győzte le a házigazda spanyolokat. Magyarország 10. helyen végzett a világbajnokságon, a magyar csapat a középdöntőben esett ki.