Konkoly Zsófia és Pap Bianka is ezüstérmes úszásban a paralimpián

2021. szeptember 1. – 10:58

Pap Bianka ezüstérmet nyert 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpia szerdai napján – írja az MTI.

Pap Bianka paraúszó edzése előtt a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodába 2021. július 27-én. A sportoló tagja a tokiói paralimpiai csapatnak – Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az S10-es kategória magyar indulója – akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen az egyik sípcsontja – a hármas pályán tempózott az esti döntőben. A lengyel Oliwia Jablonskával harcolt a második helyért, melyet végül simán szerzett meg 4:29.83 perccel. A kanadai Aurelie Rivard 4:24.08 perces világcsúccsal győzött.

Pap Bianka a magyar küldöttség tizedik érmét – harmadik ezüstjét – szerezte Tokióban.

A tizenegyedik éremre sem kellett sokáig várni, Konkoly Zsófia 200 vegyesen a második legjobb idővel került a döntőbe. Az új-zélandi Sophie Pascoe vezetett ötven méter, vagyis a pillangó után, Konkoly a második helyen fordult. Háton a magyar versenyző visszaesett a harmadik helyre, a spanyol Soto bejött elé. 150 után is harmadiknak fordult a pécsi úszó, de utána egy szédületes utolsó ötven méterrel karcsapásról karcsapásra zárkózott fel, nagyon megközelítette az élen haladó Pascoe-t, és végül 27 századdal szorult a második helyre. A 28 éves Pascoe-nak ez volt a tizenegyedik paralimpiai aranyérme. Konkoly a 400 gyors után 200 vegyesen a második ezüstérmét nyerte, a legjobb száma, a 100 pillangó még hátra van.

„Örülök a második helynek, éreztem, hogy fárad az éllovas, pár század hiányzott az aranyhoz”