Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) március elején dönt véglegesen arról, hogyan rendezik meg az idénre halasztott Európa-bajnokságot. Négy opció van:
- zárt kapus
- a férőhelyek 30 százalékát töltik fel
- férőhelyek felére engednek be nézőket
- a legjobb esetben telt ház.
Az UEFA a jegyértékesítését már tavaly elindította, a szurkolók a legtöbb országban már kifizették a belépők árát.
A The Times most azt írta, a szurkolók nem kísérhetik el válogatottjaikat más országokba, csak a helyiek mehetnek a meccsekre. Ez az új terv az egész eddigi értékesítési rendszerre nagy hatással lehet. A kihasználtság mértéke pedig az egyes országok fertőzöttségétől, a járványhelyzettől függ.
A magyar futball-válogatott a világbajnok franciákat június 15-én és az Eb-címvédő Portugáliát (június 19.) hazai pályán fogadja a 68 ezres Puskás Arénában, június 23-án Münchenbe utaznia kell. Mindkét hazai meccsre százezer jegy is elfogyna.
Budapest mellett még 11 ország érintett a rendezésben, így néznek ki a párok:
- Baku és Róma (A csoport)
- Koppenhága és Szentpétervár (B csoport)
- Amszterdam és Bukarest (C csoport)
- Glasgow és London (D csoport)
- Bilbao és Dublin (E csoport)
- Budapest és München (F csoport)
Ha Anglia megnyeri a csoportját, akkor Dublin és Róma érintésével az elődöntőt már hazai pályán játszhatja. Az olaszok, dánok, spanyolok és a németek a csoportmeccseik közül mindhármat hazai pályán játszhatják. A magyar főváros nyolcaddöntőt is kapna, Bakuban negyeddöntőt rendeznének. A két elődöntőt és a finálét a londoni Wembley Stadionban rendezik meg.
Többször felmerült már pletykaszinten, hogy egy országnak adnák a rendezést, de az is szóba került, hogy egy város is (London például) megrendezhetné az egészet. Ezeket azonban az UEFA rendszerint cáfolta.