13 gólt lőtt az Ajax az idegenbeli bajnokiján

2020. október 24. – 19:02

A holland bajnokság hatodik fordulójának szombat délutáni meccsén az Ajax rekordot döntött. Venlóban ugyanis 13-0-ra nyert, ezzel egy 1972-es rekordot adott át a múltnak, akkor a Vitesse-t 12:1-re múlták felül. A Bajnokok Ligájában peches volt az Ajax a hétközi meccsen, mert egy öngóllal 1-0-ra kikapott hazai pályán a Liverpooltól.

Szombaton ellenállhatatlanul játszottak, és az első félidei 0-4 után a hazai csapatból az 52. percben kiállították Kumot. Onnan pedig beindultak a vendégek középpályásai valamint csatárai, és meg sem álltak a rekordig.

Blind öröme, a hetedik gól volt az övé, Fotó, Ajax.nl

Az 54. és az 59. perc között négy gólt lőttek az amszterdamiak, amivel már 0-8-ra alakították az állást. A tizedik és a tizenegyedik gólt a 37 éves Klaas Jan Hunterlaar jegyezte. A mezőny legeredményesebb játékosa az ötgólos Lassina Traoré volt, a 13. gólt a 87. percben szerezte.

A 2019-ben bajnok Ajax a tabella élére ugrott, a Venlo gólkülönbsége 9-22-re módosult.