Hogy lehet bejutni neves külföldi egyetemekre? (x)
2024. július 30. – 10:55
Az átlagon felüli tanulmányi eredmény és érettségi sajnos ma már nem elég. De akkor mire van szükség?
Az Engame Akadémia évente több tucat tehetséges magyar diákot készít fel arra, hogy külföldi egyetemre felvételizzenek. Idén 83 végzős diákjuk adott le jelentkezést, akik legfrissebb adataik szerint májusig összesen 428 felvételi ajánlatot kaptak különböző országokból, mint például Kanada, Hollandia, Franciaország és az Egyesült Királyság. Ez diákonként több mint öt ajánlatot jelent. Ehhez az eredményhez azonban ma már sajnos nem elég a jó tanulmányi átlag, a sikeres jelentkezéshez átfogó, jól kidolgozott stratégia szükséges.
Hogyan lehet felkészülni a sikeres felvételire?
1. Végiggondolt jelentkezési lista összeállítása
Egy jelentkezési lista összeállítása nem könnyű feladat. Fontos, hogy tisztában legyünk az egyes egyetemek közötti különbségekkel, legyen szó a rangsorokról, a tandíjról, az oktatókról vagy a választható tantárgyakról.
2. Feladatlista és ütemterv
Ismerni kell a jelentkezési határidőket és a követelményeket. Fontos tudni, hogy kérnek-e nyelvvizsgát, szükséges-e okmányokat fordíttatni, vagy vannak-e specifikus felvételi vizsgák. Az érettségi évében már tudni kell, hova, mikor és hogyan lehet beadni a jelentkezést.
3. Teljes jelentkezési profil
A külföldi egyetemek sokat várnak el a jelentkezési profil terén: bemutatkozó esszéket, ajánlóleveleket és részletes motivációs leveleket. Az iskolán kívüli tevékenységek és a választott szakirányhoz kapcsolódó tapasztalatok rendkívül fontos szerepet játszanak a felvételinél. Az Engame Akadémia például kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a diákok időben elkezdjék készségeik és nyelvtudásuk fejlesztését, valamint jelentkezési profiljuk tudatos építését.
4. Nyelvtudás
A nyelvi felkészülés kulcsfontosságú. Szinte minden országban elvárják a nemzetközi nyelvvizsgát (IELTS, TOEFL). Ezek nívós vizsgák, nem könnyű teljesíteni őket az elvárt szinten, hiszen kifejezetten azt mérik, hogy van-e a vizsgázónak olyan gyakorlati nyelvtudása, ami alkalmassá teszi arra, hogy angol nyelven tanuljon. Ehhez érdemes olyan nyelvi kiegészítő foglalkozásokat keresni, amik segítenek a magabiztos nyelvhasználat elsajátításában. Az Engame-ben például minden angolul zajlik, így az ott tanuló diákoknak ez nem okoz problémát.
5. Pályaorientáció
A pályaorientáció egy kicsit olyan, mint a rántott hús, vagy a bolognai spagetti. Ha megkérdezzük gyermekünket, hogy mit szeretne ebédelni, biztos, hogy egy jól bevált ételt fog mondani, holott számtalan más is létezik, amit még nem kóstolt, pedig ízlene neki. Ezért mindenképp fontos, hogy minél több lehetőséggel ismerkedjen meg a nagy döntés előtt. Egyetemi nyílt napok, börzék és az egyetemek ingyenes katalógusainak tanulmányozása sokat segíthet a döntésben, illetve az Engame Akadémia különleges programjai, mint a céglátogatások és a „Meet the Expert” alkalmak lehetőséget biztosítanak arra, hogy a diákok első kézből szerezzenek tapasztalatot különböző szakmákról.
A külföldi egyetemekre készülőknek már jóval a 12. osztály előtt, lehetőleg már a középiskola elején el kell kezdeniük a célországok, egyetemek és szakok megismerését, hogy tudatosan felkészülve juthassanak be álmaik egyetemére. Az Engame Akadémia oktatási programjainak segítségével a diákok megkapják azt a támogatást, amire szükségük van ahhoz, hogy kihozzák magukból a legjobbat, és sikerrel járjanak a felvételi eljárások során, legyen szó pályaorientációról, készségeik és profiljuk fejlesztéséről vagy a megfelelő, magabiztos nyelvtudás elsajátításáról.
Ha úgy érzitek, hogy jól jönne a segítség a pályaválasztás, egyetemválasztás vagy a tudatos egyetemi felkészülés kérdésében, érdemes elmenni következő, ingyenes nyílt napjukra, és nézzétek meg, hogyan tud az Engame programja támogatni titeket a sikeres döntésben.
Ez a cikk egy fizetett promóció, megrendelője az Engame Akadémia Kft.