A brit miniszterelnök kijelentette, hogy továbbra is 100 százalékban támogatni fogják Ukrajnát

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Az Egyesült Királyság továbbra is 100 százalékban támogatni fogja Ukrajnát – jelentette ki Andy Burnham brit miniszterelnök, miután Oroszország fenyegetőzéssel reagált arra, hogy a hírek szerint brit gyártmányú drónokat is használtak ukrán támadásokban oroszországi célpontok ellen.

„Mi nem csak a jó időkben vagyunk barátok, Ukrajna szükségórájában is ott leszünk mellette, és ez nem fog változni” – idézte Burnham szavait a BBC. Amikor az orosz fenyegetésről kérdezték, Burnham arról is beszélt, hogy az Egyesült Királyság olyan támogatást nyújt, amely lehetővé teszi Ukrajna számára, hogy megvédje magát. Szerinte ez volt a brit álláspont a konfliktus kezdete óta, a korábbi miniszterelnökök idején is, és vele is így marad.

A londoni orosz nagykövetség nemrég azzal vádolta Nagy-Britanniát, hogy szándékosan az ukrajnai válság eszkalációját választja, hozzátéve, minél mélyebben vesz részt a konfliktusban, annál magasabb árat kell fizetnie. Az orosz nagykövetség arra figyelmeztetett, hogy London lépéseinek következményei lesznek, de a fenyegetéseket nem részletezte.

Az oroszok azután kezdtek fenyegetőzni, hogy Ukrajna a hírek szerint brit gyártmányú drónokat is bevetett oroszországi célpontok ellen. Egy katonai forrás a BBC-nek megerősítette, hogy brit drónokat is használtak az Oroszország elleni legutóbbi támadásokban. Moszkva régóta kifogásolja a brit technológia alkalmazását a háborúban. 2024-ben Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt állította, hogy brit alkatrészeket és műszaki megoldásokat használó drónokat vetettek be orosz területek, köztük egy rosztovi területen található üzemanyagraktár ellen.

Áprilisban a brit védelmi minisztérium közölte, hogy több tízezer drónt szállít Ukrajnának, köztük nagy hatótávolságú csapásmérő eszközöket is. Andy Burnham július végén Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel együtt meglátogatott egy brit haditengerészeti támaszpontot, és azt mondta neki, hogy ameddig szükséges, számíthat az Egyesült Királyságra. Az Egyesült Királyság Ukrajna egyik legelkötelezettebb nemzetközi támogatója a háború kezdete óta. A brit védelmi minisztérium szerint az Egyesült Királyság „elkötelezett amellett, hogy biztosítsa Ukrajna számára a szükséges eszközöket ahhoz, hogy megvédje magát [Vlagyimir] Putyin orosz elnök törvénytelen inváziójával szemben”.

Ukrajna az utóbbi időben fokozta az oroszországi célpontok elleni támadásait. Főleg olajfinomítókra, valamint a Wildberries orosz online piactér logisztikai létesítményeire mér csapásokat. Arról, hogy miért támadják rendszeresen a Wildberries raktárait, ebben a cikkünkben írtunk részletesebben. Putyint közben az is elkezdte zavarni, hogy az európai országok vegzálják az orosz olajszállító hajókat, erről itt írtunk bővebben.

Kapcsolódó
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!