Kína amerikai cégek ellen vezet be szankciókat, válaszul az USA szankcióira
Kína szankciókat vet ki több amerikai cégre, amelyekkel az Egyesült Államok korábbi szankciókra válaszul vezetnek be. Az intézkedést néhány héttel Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök találkozója hozta meg a kínai vezetés. A két vezető várhatóan szeptemberben találkozik Amerikában – írja a CNN.
A hat amerikai céget sújtó szankciók mellett Kína korlátozza a drónok és drónalkatrészek importját is az Egyesült Államokból. Az Egyesült Államok egyébként már tavaly betiltotta a kínai drónok Amerikába hozatalát. A Kína új szankciós listájára felvett cégekkel nem folytathatnak üzleti tevékenységet és nem működhetnek együtt a kínai vállalatok vagy személyek.
A kínai külügyminisztérium szóvivője azt nyilatkozta, hogy Pekingnek nem volt más választása, mint megtenni a szükséges ellenintézkedéseket, válaszul a kínai cégeket célzó amerikai intézkedésekre. Közölte azt is, hogy amennyiben az USA további korlátozó intézkedéseket hoz, Kína is tesz hasonló válaszlépéseket.
„Kína arra kéri az Egyesült Államokat, hogy azonnal vonja vissza a vonatkozó káros intézkedéseket, és hogy működjön együtt a konstruktív kínai-amerikai kapcsolatok fenntartásáért” – mondta a szóvivő.
Az USA a múlt héten 43 kínai vállalat importját tiltotta be, mivel állításuk szerint a Kínai állam emberi jogi visszaéléseket követhet el az ujgurok és más kisebbségi csoportok ellen. Korlátozták a kínai robotok importját az Egyesült Államokba, és egy olyan hajózási céget is tiltólistára tettek, amely állítólag iráni üzemanyagot használ.