Bomló holttesteket találtak egy brit kórházban

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Egy nottinghami kórházban márciusban elvégzett, előre be nem jelentett ellenőrzés alatt nyolc, „a bomlás előrehaladott állapotában lévő” holttestet találtak, mert azokat nem vitték időben a halottasházi hűtőkbe – írta a brit sajtó, egy csütörtökön nyilvánosságra hozott jelentésre hivatkozva. A jelentést egy nappal azután tették közzé, hogy egy másik vizsgálat szerint a brit egészségügyi szolgálat (NHS) nottinghami körzetért felelős trösztje alá tartozó kórházakban több mint ötszáz szülő nő és újszülött elkerülhető módon halt meg, vagy szenvedett súlyos sérüléseket.

A csütörtökön közzétett jelentés szerint a nyolc olyan holttestet találtak, amik „előrehaladott bomlás jeleit mutatták, mert nem szállították megfelelő idő alatt hűtőkamrába”, és „elégtelen hely volt a halottasházi igények kielégítésére.” A jelentés szerint „a hűtők hiánya miatt rutinná vált a hermetikusan lezárt zsákok, vagy a hullazsákok használata a bomlott állapotú elhunytak hűtött »izolációs« területén történő tárolására.”

Emellett a vizsgálat szerint nem mindig ellenőrizték az elhunytakon lévő karszalagokat, amikor az állapotuk miatt hermetikusan lezárt zsákokban lévő holttesteket a temetkezési vállalkozásokhoz szállították, és emiatt megnőtt a veszélye annak, hogy rossz testet adtak ki a családoknak.

A halottasházzal kapcsolatos problémák azután merültek fel, hogy a 2016-ban egy nottinghami kórházban halva született Harriet Hawkins testét három zsákba rakva kellett rakni a temetése, mert annyira bomlásnak indult, és a szülők kérdéseket kezdtek el feltenni ezzel kapcsolatban – írta a Guardian.

Egy szerdán közzétett, három évig tartó vizsgálat eredményeit összefoglaló jelentés az érintett trösztnél „mélyre ágyazódott rendszerszintű hibákat” talált a szülészeteken, amik miatt 444 nő és 76 újszülött „potenciálisan elkerülhető” módon halt meg, vagy szenvedett súlyos sérüléseket. Az NHS történetének legnagyobb vizsgálata szerint a tröszt vezetői több mint 15 éve tudtak a szülészeten lévő hibákról, de nem tettek semmit a halálesetek és sérülések elkerülésére.

James Murray brit egészségügyi miniszter szörnyűként jellemezte a jelentésben feltárt hibákat, és kijelentette, hogy az NHS „katasztrofálisan cserbenhagyta” a családokat. Murray közölte, hogy „lesújtva” és „megtört szívvel” olvasta az „elhanyagolásról, hozzá nem értésről, rasszizmusról, diszkriminációról, megvetésről és zaklatásról” szóló jelentést.

A nottinghami körzetért felelős, és a Queen's Medical Centre-t és a Nottingham City Hospitalt is összefogó tröszt az Egyesült Királyság egyik legnagyobb költségvetésével rendelkezik, és évek óta botrányok rázták meg tekintélyét. Öt évvel ezelőtt arról írtunk, hogy a nottinghami kórházakban a szülés során elkövetett hibák következtében csaknem száz csecsemő halt meg vagy szenvedett súlyos károsodást 2010 és 2020 között, miközben az intézmény vezetői nem vizsgálták ki megfelelően az aggályokat, és átírtak jelentéseket, hogy levegyék a felelősséget a szülészeti osztályról, a szülőknek pedig sokszor komoly harcot kellett vívniuk, hogy egyáltalán megtudhassák, hogy mi történt is a gyermekükkel.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!