„The V4 is back” – idézte Magyar Tuskot

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Magyar Péter magyar miniszterelnök kezdte Donald Tusk brüsszeli mondatát idézte: „The V4 is back”, azaz az együttműködés visszatért. Megköszönte a kormányfőknek, hogy ezen a történelmi helyen, a Grassalkovich-kastélyban találkozhattak. 35 éve hozták létre a visegrádi négyeket – idézte fel, hozzátéve, ennek évfordulóját is ünnepelik most. „35 éve felismerték, hogy az országainkat több köti össze, mint ami elválasztja”, könnyebb sikereket együtt elérni. Mindegyik ország elkötelezett szerinte az együttműködés megerősítése mellett. Olyan V4-eket akarnak építeni, ami képes kézzelfogható eredményeket felmutatni, erős hangként jelenik meg az európai döntéshozatalban.

Fotó: Melegh Noémi Napsugár / Telex
Fotó: Melegh Noémi Napsugár / Telex

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!