Orbán kormányzásának végére kiüresedett a V4, Magyarnak most nagy tervei vannak vele
Nehéz időszak áll az 1991-ben létrehozott V4-es országcsoport mögött. Orbán Viktor kormánya szóban ugyan kiállt a közép-európai együttműködés mellett, de a 2022-es ukrajnai orosz invázió után meghűlt a viszonya Lengyelországgal. A V4-ek egységét hátráltatta, hogy sokszor más-más politikai irányvonalhoz tartozó miniszterelnökök és elnökök vezették az országokat. Magyar Péter már a kampányban jelezte, újra akarja indítani, sőt más térségbeli országokkal ki akarja bővíteni a visegrádi négyeket. Hogy milyen múltja, jelene és jövője van a V4-nek, arról mai cikkünkben írtunk bővebben.