Fico szívesen látná vendégül a V4-eket Szlovákiában

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Robert Fico arról beszélt, hogy prioritásként kell tekintenie a V4-eknek az EU bővítésére. Montenegrót, Albániát, Szerbiát, de Ukrajnát is konkrétan említette. Azt mondta, jó lenne, ha a már uniós tagállamok megoszthatnák a pozzitív tapasztalataikat a tagjelölt országokkal.

A szlovák miniszterelnök szerint a közös védelem is prioritás. Említette a migrációs paktumot is, amivel szerinte mindegyik V4-es országnak problémái vannak. Szerinte a V4-es együttműködésben az első jelentős lépést Brüsszelben, a múlt héten megtették az informális találkozón. Azt is mondta, szívesen látná a többi kormányfőt valamikor a jövőben Szlovákiában.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!