A V4 legnagyobb tagjához látogatott el először Magyar Péter

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Magyar Péter első hivatalos külföldi útja Lengyelországba vezetett május végén. Először Krakkóba látogatott, ahonnan továbbment Varsóba találkozni Donald Tusk miniszterelnökkel és Karol Nawrocki államfővel, végül Gdańskba ment, mielőtt továbbállt volna Ausztriába. „Európa szíve ma Közép-Európában dobog” – jelentette ki Magyar Varsóban, hozzátéve, reméli, júniusban Magyarországon találkozhatnak a visegrádi vezetők.

Magyar Péter a lengyel miniszterelnökkel és a stábjával beszélget 2026. május 20-án – Fotó: Huszti István / Telex
Magyar Péter a lengyel miniszterelnökkel és a stábjával beszélget 2026. május 20-án – Fotó: Huszti István / Telex

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!