Leáll az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének Facebook-oldala
Leáll az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének Facebook-oldala, miután harmadik napja tart az amerikai kormány részleges leállása.
„Elfogadott költségvetés hiányában az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének Facebook oldala a teljes működés újraindulásáig nem lesz rendszeresen frissítve, kivéve a sürgős biztonsági információkat” – írja a nagykövetség Facebook-oldalán.
Azt írják, hogy az Egyesült Államokban, valamint az Egyesült Államok külföldi nagykövetségein és konzulátusain az ütemezett útlevél- és vízumkezelési szolgáltatások folytatódnak, de a teljes működés újraindulásáig nem frissítik a fiókot. Kivéve a sürgős biztonsági információkat.
A szenátus demokratái és republikánusai csütörtökön megállapodtak öt kiadási törvénycsomagról, de kihagyták a hatodik törvényt, amely a Belbiztonsági Minisztérium (DHS) teljes pénzügyi évre szóló finanszírozásáról szólt.
A demokraták változásokat akarnak bizonyos hatósági intézkedésekben, többek között azt, hogy az ügynököknek bekapcsolt testkamerájuk legyen, és ne viseljenek maszkot.
Január 31-én több ezer tüntető vonult az utcákra Minneapolisban, és az egész Egyesült Államokra kiterjedő sztrájkot szerveztek péntekre a diákok – így követelve az amerikai idegenrendészet (ICE) ügynökeinek kivonását Minnesotából, ahol nemrég két amerikai állampolgárt, a 37 éves Alex Prettit és Renée Goodot is lelőtték.
A Reuters azt írja, 46 államban mintegy 250 tüntetést szerveztek „Nincs munka. Nincs iskola. Nincs vásárlás. Ne finanszírozzátok az ICE-t!” szlogen alatt.