Észak-Korea aknamentesítő katonákat küldött Oroszországba, most hazatért az ezred

Észak-Korea aknamentesítő katonákat küldött Oroszországba, most hazatért az ezred
Kim Dzsongun fogadja a hazatérő katonákat december 12-én – Fotó: KCNA / Reuters

497

Az észak-koreai katonákat azért is vezényelték Kurszkba, hogy aknamentesítsenek – írja a Guardian. Ezt Kim Dzsongun mondta az állami médiának, amikor egy hazatérő aknamentesítő osztagot fogadott Phenjanban.

Az ország tavaly kezdett el katonát és felszereléseket küldeni Oroszországnak a háború támogatására. Eleinte mind Oroszország, mind Észak-Korea tagadta az együttműködést, de azóta nyilvánosan is elismerték. Augusztus végén az észak-koreai vezető még az elesett katonákról és a súlyos kurszki veszteségeikről is beszélt. Az orosz hírügynökségek júniusban írtak arról, hogy a korábbi katonák után még ötezer embert küldenek Oroszországba, köztük ezer aknamentesítő katonát.

Most egy ilyen, hazatérő ezredet fogadott a fővárosban. Az ünnepélyes ceremónián megjegyezte, hogy a 120 napos bevetés alatt kilencen haltak meg, akiknek posztumusz hősi kitüntetéseket adott.

Kim Dzsongun és egy sérült katona a hazatérő ezredet fogadó ceremónián december 12-én – Fotó: KCNA / Reuters
Kim Dzsongun és egy sérült katona a hazatérő ezredet fogadó ceremónián december 12-én – Fotó: KCNA / Reuters

Az észak-koreai média által közzétett képeken a vezető több olyan katonát is megölelt, akik sérülten, kerekesszékben vettek részt a ceremónián. A képeken szintén látható, ahogy az elesett katonák családtagjait vigasztalja.

Kapcsolódó
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!