A georgiai lövöldöző anyja a tragédia reggelén szólt az iskolának, hogy vészhelyzet van és figyeljenek a fiára

A georgiai iskolai lövöldöző édesanyja a tragédia napján külön betelefonált a fia iskolájába, hogy figyelmeztessen egy „extrém vészhelyzetre”, és arra kérte a dolgozókat, hogy ellenőrizzék le a fiát – írja a BBC.

A szeptember 4-én a Georgia állambeli Appalache High Schoolban lezajlott lövöldözésben két diák és két felnőtt vesztette életét, további kilencen pedig megsérültek. Az elkövető a 14 éves Colt Gray, akit az apjával együtt letartóztattak. Az idősebb férfi ellen azért emeltek vádat, mert az ügyészség szerint tudatosan engedte, hogy a fia fegyvert birtokoljon.

A két vádlott pénteken jelent meg először a bíróságon, aminek apropóján a többi családtag is megszólalt. Ekkor derült ki, hogy Gray édesanyja, Marcee Gray már aznap reggel megkérte az iskolai ifjúsággondozót, hogy nézzék meg fiát. „Mondtam nekik, hogy rendkívüli vészhelyzetről van szó, és azonnal menjenek, és keressék meg, hogy ellenőrizzék” – mesélte egy sms-ben Marcee Gray a nővérének.

A fiú családja azután szólalt meg az ügyben, hogy pénteken Gray – akit felnőttként kezel a bíróság – apjával együtt megjelent a bíróságon. A fiú nagyapja is nyilatkozott, akinek elmondása szerint Gray nagymamája épp az előző nap ment el fogadóórára az iskolába, mert a gyerek állítólag sokat lógott.

A hírek szerint azon a szerdai napon Gray matekóra közben kiment, majd amikor visszatért, bekopogott, hogy bejusson a terembe. Egy diák el is indult kinyitni az ajtót, de észrevette a fegyvert, így már nem engedték vissza. Gray ezután a szomszédos terembe ment be, és tüzet nyitott.

Georgia állam kormányzója, Brian Kemp szerint a tantestület és az iskola dolgozói hősök, mert az iskolai protokollt alkalmazva elkerülték, hogy még nagyobb tragédia történjen, mindent megtettek a tanulók megóvása érdekében. Azt még vizsgálják, hogyan tudta a diák bevinni az iskolába az apja automata gépkarabélyát.

A családtagok szerint Gray a merénylet előtti hónapokban mentális problémákkal küzdött. A rendőrség is felfigyelt a fiúra, és tavaly ki is kérdezték, miután arról kaptak bejelentést, hogy fegyverek képét is közzétéve online fenyegetőzött. A fiú apja akkor azt mondta, hogy otthon csak vadászfegyvereket tartanak, de ahhoz nincs hozzáférése a fiúnak.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!