Júliustól megszünteti a Mohu az építési-bontási hulladék ingyenes leadását

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Módosítja a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. az építési-bontási hulladékok leadásának feltételeit azokban a lakossági szelektív hulladékgyűjtő udvarokban, ahol ez a szolgáltatás biztosított – jelentette be közleményében a vállalat. Az erről szóló közleményükben kijelentették, hogy az építési-bontási hulladék nem koncessziós hulladék, a hulladékudvarok mellett építési-bontási hulladék leadására különféle engedéllyel rendelkező hulladéklerakókban, valamint építési-bontási hulladék hasznosító telephelyeken is van lehetőség.

A Mohu a lakosság számára idáig térítésmentesen biztosította az építési-bontási hulladék leadását, csakhogy „a korábbi, kifejezetten a lakosságnak járó ingyenes, mennyiségi korláthoz kötött szolgáltatással kapcsolatban sajnos sorozatos visszaélések voltak tapasztalhatók gazdálkodó szervezetek részéről, amelyek veszélyeztették a szolgáltatás fenntarthatóságát, sőt, több esetben ellehetetlenítették azt”, ezért a lakosság a jövőben csak térítés ellenében adhatja le az építési hulladékot. Eltörlik ugyanakkor a mennyiségi korlátozást – írták.

A HAK 17 09 04 építési-bontási hulladékot (kevert építési-bontási hulladék, amely különbözik a 17 09 01-től, a 17 09 02-től és a 17 09 03-tól), és a HAK 17 01 07 építési-bontási hulladékot (beton, tégla, cserép és kerámia frakció vagy azok keveréke, amely különbözik a 17 01 06-tól) lehet leadni térítés ellenében a hulladékgyűjtőkben,

„az átvétel díja egységesen bruttó 36 Ft/kg.”

A Mohu szerint az ún. átvételi díj kizárólag a gyűjtést, tárolást, szállítást és kezelést fedezi.

A leadáshoz személyi igazolványra és lakcímkártyára van szükség, meghatalmazással nem lehet leadni ilyen jellegű hulladékokat. A Mohu azt is közölte, hogy a hulladék leadása után a számlát utólag küldik ki.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!