Változik a SZÉP-kártya felhasználása, szőnyeget, csempét és edényeket is lehet venni januártól

1088

Megjelent a Magyar Közlönyben, hogy hogyan változik jövőre a Széchenyi-pihenőkártya (SZÉP-kártya) felhasználása, írja az Index. A főbb változások egy részét már korábban is lehetett tudni, például:

  • 2025-től minden SZÉP-kártyán lehet majd nyitni egy Aktív Magyarok nevű új zsebet, amibe havi 10 ezer forintot utalhat a munkáltató és sportolásra, aktív életmódra költhető el;
  • a munkáltató által kedvezményes adózás mellett nyújtható összeg 120 ezer forinttal 450 ezerről 570 ezerre nő majd;
  • a kártyán lévő összeg 50 százaléka lakásfelújításra is felhasználható lesz;
  • jön a digitális SZÉP-kártya.

A Magyar Közlönyben megjelent rendelet részletezi, hogy milyen termékekre lehet felhasználni a kártyát a lakásfelújításnál:

  • vasáru-, építőanyag-, festék-, üveg-kiskereskedelem (kivéve szaunák, úszó- és masszázsmedencék kiskereskedelmét);
  • bútor, világítási eszköz, edény, evőeszköz és egyéb háztartási cikk kiskereskedelem;
  • iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelem (kivéve ruházati cikkek, kozmetikumok, ékszerek, játékok, sportcikkek);
  • szőnyeg, fal- és padlóburkoló kiskereskedelem.

„Annak érdekében, hogy különösen a kisebb vidéki lehetséges elfogadói helyek bekapcsolódjanak a Széchenyi Pihenő Kártya elfogadásába, a szolgáltatást nyújtó kérésére a pénzforgalmi szolgáltató három munkanapon belül biztosítja a Széchenyi Pihenő Kártya elfogadására irányuló szerződés megkötését” – írja még a dokumentum.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!