börtön
RSS
Simon Bowes-Lyon egy 26 éves nőt zaklatott.
Békét és nyugalmat vár a cellától az angol férfi.
Élőben közvetítették, ahogy a belarusz rendőrök elhurcoltak egy festőművészt, aki később belehalt sérüléseibe. A közrendet súlyosan sértő cselekmények szervezése miatt állították őket bíróság elé.
Elege lett a koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorból.
Hosszú elzárás és pénzbüntetés elé nézhetnek azok is, akik „gyűlöletet keltenek” a január 31-i katonai puccs vezetői ellen.
Fel-felismerik, vannak, akik tartanak tőle, mégis úgy érzi, hamar visszarázódott a kinti életbe a móri mészárlásért ártatlanul életfogytiglanra ítélt Kaiser Ede. 18 év rabság után nyolc hónapja él szabadon, az építőiparban dolgozik, de azt mondja, ebben a szférában több aljasságot tapasztalt, mint a rács mögött.
Tartva attól, hogy mindenkit veszélybe sodró járványgócokká alakulnak a börtönök, tavasz óta világszerte számos országban próbálkoztak rabok kiengedésével. Jogvédők szerint túl lassan, túl kevesen szabadultak, a vírus tarolt. Néhány nagy nyilvánosságot kapó esetben pedig olyanok kerültek ki, akiket hiba volt szabaddá tenni.
Harmadfokra megy az ügy, az igazgatóhelyettes enyhítésért fellebbezett.
A holland fiatalok öt helyett négy évet, fegyház helyett börtönt kaptak jogerősen.
a börtön és a közeli épület között lévő 20 métert a házi, takarókból készült kötélen tették meg.
44 millió forintnak megfelelő összeget kérnek érte.
Samuel Littlet három nő meggyilkolásával ítélték életfogytiglanra, aztán az egyik nyomozónak az évek során egyre több áldozatról vallott.
Eddig már 507 fertőzöttet regisztráltak meg a büntetés-végrehajtási intézményekben.
Can Dündar évekkel ezelőtt elhagyta az országot, de így már biztos nem mehet haza.
Legalább kéttucatnyi súlyosbított életfogytiglant szabtak ki.
A vád szerint a nő több mint egy évtizeden keresztül irányította a milliárdos által fenntartott, fiatalkorú lányok megrontásával foglalkozó hálózatot.
Ez lehet az állam történetének legnagyobb költségvetési csalása.
Az ügy vizsgálatát csak azután kezdték meg az orosz hatóságok, miután nyilvánossága került egy felvétel a bántalmazásokról.
26 órát kellett volna utazni a családnak, hogy láthassa a lakóhelyétől 200 kilométerre raboskodó férfit. A magas tarifa miatt telefonon is csak ritkán tudtak beszélni.
Keith Raniere az NXIVM szektában szexrabszolgaként tartotta a nőket.
A hűtlen kezelés miatt öt év szabadságvesztésre ítélt Kocsis István hajnali ötkor kel, de délben le is jár a munkaideje.