RSS
Mindig is bejutottak a börtönbe a telefonok, beviheti őket őr vagy más, nem hivatásos dolgozó, de akár a külső munkán lévő fogvatartott is. Azt mondják a parancsokságnál, hogy a legális telefonokat már nem tudja a rab megbütykölni.
Büntetőeljárás fogja tisztázni, megfelelő egészségügyi ellátást kapott-e a férfi.
Szofija Szapegát lázadás szításával vádolták. Barátjából, Raman Prataszevicsből a fogság alatt Lukasenko állami propagandistája lett.
Hatósági mulasztásokat állapított meg az alapvető jogok biztosa. Az ombudsman kimondta: hiába van börtönben az anya, a kapcsolattartás a szülő és a gyermek joga is.
Olyan elítélt is van, aki a programnak köszönhetően tanult meg írni és olvasni.
A javítótiszt felmondott, és a házát is eladta, mielőtt eltűnt az elítélttel.
Boris Becker 17 évesen nyerte meg az ikonikus wimbledoni tenisztornát, ezt később még öt Grand Slam-győzelem követte. Az csak később derült ki, hogy gyógyszer- és alkoholfüggőség közepette érte el legnagyobb sikereit, és lett Németország bálványa. Miután bajba került, csődöt jelentett, a Közép-afrikai Köztársaság diplomatájának adta ki magát, noha sosem járt az országban. Legkorábban 15 hónap múlva szabadulhat.
Az egykori teniszező a büntetés felét rácsok mögött fogja letölteni.
Így véget ér a 25 hónapos – egyszer négy hónapra megszakított – elzártság az intézetekben.
A Dózsa György úti baleset miatt elhíresült férfi először tavaly decemberben kapott sztrókot a börtönben.
A Covid miatti korlátozásokat már feloldották, de a büntetés-végrehajtási intézetekben mai napig látogatási tilalom van érvényben. Vannak fogvatartottak, akik két éve nem találkozhattak a párjukkal vagy a gyerekükkel. Szakértővel, bent lévő fogvatartott hozzátartozójával és szabadultakkal beszélgettünk.
Justyna Wydrzyńska az első személy, akit a szigorított lengyel abortusztörvény miatt helyeztek vád alá. A jövő héten áll bíróság elé.
A vádhatóság szerint az osztrák Swietelsky összesen 20 millió euró kenőpénzt fizetett ki.
Azért rúgták arcon a férfit, mert szólt egy nőnek, hogy nyitva van a táskája. Börtön járt a súlyos testi sértésért.
Az egyetlen, bizonyítottan sikeres szökés John Paul Scotté volt még a hatvanas években.
Másod fokon megduplázták a büntetést.
1985-ben egy férfi légpuskával kezében ejtett túszokat egy belföldi járaton. Végül abba bukott bele, hogy kiitta a gép sörkészletét, és még többet akart.
Kulcsfontosságú bizonyítékokat hallgattak el az esküdtszék elől, például azt, hogy az orvosi jelentések szerint nem találtak a lányokon nemi erőszakra utaló jeleket.
Nem emeltek vádat ellenük, de nem beszélhetnek sem ügyvéddel, sem a rokonaikkal.
A férfi 2011. július 22-én hatvankilenc embert gyilkolt meg Utøya szigetén.
A Sky News exkluzív riportja szerint a rabok többsége volt kormányzati alkalmazott, akiknek amnesztiát kellene kapniuk, de a tálibok még mindig nem adták meg nekik.
Azért kérte a szabadon bocsátását, mert már nem tartja magát veszélyesnek a társadalomra, de a tárgyalására náci karlendítéssel érkezett.
A halálraítéltek így dolgozhatnak, és törleszthetik az áldozataik számára a kiszabott kárpótlási összegeket.
M. Richárd 40 kilót fogyott a börtönben, élettársa szerint tolókocsiban ül és zavart a beszéde.
Kevin Dugar testvére, Karl már 2013-ban bevallotta neki, hogy ő követte el a bűntényt, további kilenc évig tartott, mire ezt végül el is hitték.
A 46 éves férfi elismerte, hogy több üzletbe is bement, ahonnan ellopott, amit tudott.
Robbanóanyaggal megrakott autóval robbantották be egy szíriai börtön falát, 200 dzsihadista foglalta el az épületet és környékét. Az Iszlám Állam évek óta nem gurított ekkorát, a gigantikus fogolyszabadító akció a terrorszervezet feléledését is jelzi.
A EU állami hatóságoknak álcázott milíciákkal összefogva marasztalja a líbiai partokon az Európába tartó menekülteket, akiket bűncselekmény hiányában is ezrével zárnak barakkokba. Grandiózus riport, jogvédő szervezetek és visszaemlékezések leplezik le az uniós migránspolitika sötét titkait.
Robinho 2013-ban több társával együtt megerőszakolt egy 23 éves nőt Milánóban.