Már újra a csúcson üzemel a paksi atomerőmű

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Ismét a csúcson üzemel a paksi atomerőmű, ezt Magyar Péter jelentette be szerda este. A paksi atomerőmű ekkorra már elérte a maximális teljesítményét, így mind a négy reaktor és mind a 8 turbina kifogástalanul működik. A fenékküszöb építése eközben halad, a kormányfő szerint a tervezettnél gyorsabban.

Az elmúlt hetek forrósága, illetve a kialakult rekordalacsony vízállás miatt a hónap elején majdnem teljesen le kellett állítani az atomerőművet, mert a működéséhez szükséges hűtővizet a rendszer már alig-alig tudta kivenni a Dunából. Teljes leállás végül nem volt, egy turbinát működésben tudtak tartani, augusztus 10-től pedig újra két turbina termelt. Ezeket a második hőhullám alatt is működésbe tudták tartani, ez annak is köszönhető, hogy időközben elindult a fenékküszöb építése, illetve egy ideig két bárkát is elsüllyesztettek a helyszínen.

Végül szombaton kezdték el visszakapcsolni a harmadik turbinát, hétfőn négyből három blokk már teljes kapacitáson működött.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!