Csőtörés miatt nincs ivóvíz Pátyon

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Az éjszakai órákban csőtörés történt a Zsámbék és Mány közötti regionális ivóvízvezetéken, ami miatt a Pátyot ellátó vízátadás, ezáltal az ivóvíz-szolgáltatás is átmenetileg leállt – közölte a vízszolgáltatásért felelős Dabas és Környéke Vízügyi Kft. (DAKÖV). Több települést is érint a Zsámbéki-medencében a meghibásodás.

Mint írják, a meghibásodás helyét feltárták, és jelenleg is folyamatosan dolgoznak a hiba elhárításán. A vállalat szerint előreláthatólag a vezeték javítását még a délelőtti órákban be tudják fejezni. Miután ez megtörtént, a regionális rendszer és helyi tározók feltöltése, valamint az üzemi állapot helyreállítása is időt vesz igénybe, így

Pátyon az ivóvíz-szolgáltatás várhatóan a kora délutáni órákban állhat helyre.

Mivel a javítás befejezése után a hálózatot és a tározókat is vissza kell tölteni a megfelelő szintre, azt kérik a lakosságtól, „a nem alapvető fontosságú, nagyobb mennyiségű ivóvíz-felhasználást lehetőség szerint halasszák el”. A szolgáltatás helyreállításáig a vállalat Páty több pontján is biztosít ivóvíz-vételezési lehetőséget.

A csőtörésről Bujdosó Andrea, a térség tiszás parlamenti képviselője is posztolt a Facebookon. Mint írja, „a meghibásodás miatt Zsámbékon, Perbálon, Tökön, Budajenőn és Telkiben a mai napon vízhiány, illetve nyomáscsökkenés várható”, emellett pedig Páty ivóvízellátását érinti komolyabban.

Azzal kapcsolatban, hogy hány háztartás érint a kimaradás, valamint hogy valóban helyreállhat-e délutánra a rendszer, a vízügyi vállalatnak, valamint Páty polgármesteri hivatalának is küldtünk kérdéseket. Amint válaszoltak, frissítjük cikkünket.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!