Tetőzik a hőség

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Tetőzik a hőség, írja a HungaroMet, az ország döntő részén 29 fok körüli vagy afeletti, a középső országrészben 30-31 fok körüli napi középhőmérséklet valószínű. Az egész ország területére piros riasztást adtak ki.

Fotó: HungaroMet
Fotó: HungaroMet

A délutáni órákban először középhegységeinkben és azok tágabb környezetében, valamint az északnyugati határvidéken, később akár már síkvidéki részeken is előfordulhat kevés helyen zivatar. A zivatarokat viharos (60-80 kilométer per órás) széllökés, apró szemű (1-2 centiméternél kisebb) jég, és intenzív csapadék kísérheti.

Az Időkép szerint az UV-sugárzás 11 és 16 óra között nagyon erős lesz, azt tanácsolják, ha tehetjük, kerüljük a tűző napfényt.

Szintén az Időkép írta meg, hogy a Dunántúlon már pénteken, délkeleten szombaton enyhül a nagy forróság. A felfrissülés széllel, elszórt záporokkal, zivatarokkal érkezik. A hidegfront mögött a magasban és a talaj közelében is 7-8 fokkal frissebb levegő áramlik fölénk, így hétvégére normálisnak tekinthető nyári kánikula váltja az extrém forróságot.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!