Újabb rendkívüli parlamenti ülések összehívását kezdeményezte Ruff Bálint

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A kormány nevében jövő hétfőre és keddre, vagyis július 27-re és 28-ra is kezdeményezte az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ruff Bálint nyolc előterjesztés megtárgyalását indítványozta – írta az MTI.

Az előterjesztések között van a mezőgazdasági termelést érintő időjárási és más természeti kockázatok kezeléséről szóló törvény módosítása, a kriptoeszköz-átváltási szolgáltatást érintő egyes törvényi rendelkezések hatályon kívül helyezéséről szóló, és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról szóló törvényjavaslat is.

A közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosítás zárószavazását a héten elhalasztották, a módosításról jövő héten szavazhatnak majd. Ruff Bálint kezdeményezte a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervében szereplő energetikai tárgyú vállalások teljesítéséhez szükséges törvények módosításának, a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv, és egyes kormányprogrampontok és kormányhatározat végrehajtása érdekében szükséges adóintézkedésekről szóló törvénymódosításnak a napirendre vételét is.

Vitatkozhat a parlament az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének teljes körű feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltáráról szóló törvényjavaslatról, de a megye és a kormánymegbízott elnevezés alkalmazásával összefüggő egyes törvények módosításáról is. Ruff Bálint az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárására irányult törvényjavaslat megtárgyalását azzal indokolta, hogy a demokratikus jogállam működésének nélkülözhetetlen feltétele a múlt megismerhetősége és a közintézmények átláthatósága.

Ruff Bálint ezen a nyáron nem először kezdeményezte a parlament rendkívüli ülésének összehívását. A parlament tavaszi ülésszaka ugyan június 15-én véget ért, de a kormány azóta minden héten kezdeményezte az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását. Jövő héten már a hetedik rendkívüli ülés jöhet.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!