Gulyás Gergely is hozzászólt Magyar beszédéhez, ami szerinte semmilyen rendkívülit nem tartalmazott. Szerinte a Tisza Pártnak a kormányzással kellene foglalkozni, mivel számos döntés áll a kormány előtt, akár családpolitikai döntések, tanárokat érintő kérdések, amik terén lépni kellene.
Gulyás szerint a miniszterelnök ehelyett az ellenzéknek ad tanácsokat, és arra figyelmezteti őket, hogy képviseljék a rájuk szavazó választókat. „Mostantól ezek az emberek nem tudnak ránk szavazni” – mondta Gulyás, mivel az Alaptörvény hétfőn elfogadott módosítása értelmében négy év múlva számos fideszes, köztük Gulyás sem indulhat újra a mandátumért.

Gulyás azt mondta, a kormány megsemmisítette az államfői tisztséget, és a mostani elnök elmozdításával a következő köztársasági elnököket is megalázzák. „Az a legkevesebb, hogy ettől a döntéstől távol maradtunk” – mondta, majd színvonaltalannak nevezte az Alaptörvény-módosítást.
„Önök tudathasadásos állapotban vannak” – mondta, mivel szerinte a kormányzás helyett a Tisza Párt tanácsokat osztogat az ellenzéknek, leépíti a demokráciát, és szerinte senki nem tett olyat a rendszerváltás óta, amit most a kormány ezzel az alkotmánymódosítással.