Hegedűs Zsolt szerint a Mi Hazánk abortuszvitát kezdeményez

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Az egészségügyi miniszter megköszönte a felszólalást Novák Elődnek, és azt mondta, hogy a Mi Hazánk már megint abortuszvitát kezdeményez. Azt mondta neki, hogy vállalja fel, hogy mit akarnak: ha az abortusztörvényt akarják megszüntetni, akkor nevezze ezt nevén. A miniszter szerint a szívhangrendeletről már elmondták: hazug módon, a társadalmat kirekesztve került bele a törvénybe.

Szerinte a társadalmi vitát eddig senki nem merte megcsinálni. Azt mondta, megvannak az emailek arról, hogy hogyan történt a rendelet bevezetése „a szakma megerőszakolásával”. Szerinte a szakma azért van ez ellen, mert a doppleres ultrahangvizsgálat magzatkárosító hatású lehet. „El kéne végezni az orvosi egyetemet” – mondta Hegedűs a bekiabálásra.

Fotó: Bődey János / Telex
Fotó: Bődey János / Telex

Még egy valamit mondok önnek, mondta Hegedűs. Azt kérdezi, hogy mi van akkor, ha a szívhangot bemutató szülész-nőgyógyász empátiával fordul a másik emberhez, „akár keresztényi szeretettel”, és nem hangosítja fel a szívhangot, mert empátiával fordul a nő felé. „Meg kell értenünk az ő szívét is” – mondta Hegedűs.

Aztán arra bátorította Novákot, hogy ha van erre társadalmi támogatottságuk, akkor folytassák le az abortuszvitát. Azt is elmondta, hogy július 30-ra összehívta a szülész-nőgyógyászokat, hogy megvitassák a rendeleteket.

A vitát a parlamentben hallgató tudósítónk szerint felszólalása közben valaki azt kiabálta oda Hegedűs Zsoltnak, hogy „apád forog a sírjában!”

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!