Hatszor olcsósította meg a vásárlását a sárgarépa kódjával a polgármester az önkiszolgáló kasszánál, elítélték csalásért

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Folytatólagosan megvalósított, információs rendszer felhasználásával
elkövetett csalás bűntette miatt pénzbüntetést szabott ki és a kár összegével megegyező polgári jogi igény elbírását hagyta jóvá az illetékes járásbíróság annak a polgármesternek az ügyében, aki legót vitt el az egyik egri bolt önfizető kasszájától úgy, hogy sárgarépa kódját használta a vásárláshoz.

A Heves Vármegyei Főügyészség azt írja, hogy a férfi 2026 májusában vásárolt az egyik egri nagyáruházban, ekkor édességet, három legót és mosóport tett a kosarába közel ötvenezer forint értékben. Az önkiszolgáló kasszánál azonban nem a termékeken lévő vonalkódokat olvasta le, hanem az árukat a pénztárgép
mérlegére helyezte, majd a sárgarépa kódját használta.

Az árucikkek tényleges vételára helyett még kétezer forintot sem kellett fizetnie.

A polgármestert az üzlet biztonsági őre ezután feltartóztatta. A közleményből kiderült, hogy a polgármester összesen hat alkalommal járt így el 2026 februárjától kezdődően ugyanabban az egri áruházban.

Minden esetben sárgarépa kódot használt a valós termékek – játékok,
élelmiszerek, technikai cikkek – vonalkódja helyett.

A kár a százezer forintot is meghaladja, ebből eddig közel ötvenezer forint térült meg.

A 24.hu még májusban megkereste Terpes polgármesterét, Bujáki Ferencet, aki elismerte, hogy elkapták az egri Tescóban. Annyit mondott akkor, hogy nem szeretne beszélni róla, de „így történt sajnos. Sajnálom az egészet”.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!