Karácsony Gergely nem hiányolja a Pride-ról a Tisza politikusait

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Karácsony Gergelyt arról kérdezték a szombati sajtótájékoztatón, hogy szerinte a Tisza politikusainak ott kellene-e lenniük a Budapest Pride felvonuláson. A főpolgármester szerint egyrészt ugye kormányülés van, másrészt pedig a kormánytól, a politikusoktól nem az az elvárás, hogy felvonuljanak, hanem hogy olyan társadalmat építsenek, ahol az év minden napján „egyenlő polgárokként élhetjük az életünket”.

Neki személyesen fontos, hogy ott legyen, „akkor is ott voltam, amikor még nem voltam polgármester és akkor is ott leszek, amikor már nem leszek” – fogalmazott.

Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős uniós biztos a Pride felvonulást megelőzően tartott kétoldalú találkozójukat követően tartott sajtótájékoztatón a Városháza konferenciatermében 2026. június 27-én – Fotó: Kocsis Zoltán / MTI
Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős uniós biztos a Pride felvonulást megelőzően tartott kétoldalú találkozójukat követően tartott sajtótájékoztatón a Városháza konferenciatermében 2026. június 27-én – Fotó: Kocsis Zoltán / MTI

Arra a felvetésre, hogy miért nem a főpolgármesteri hivatal szervezi a felvonulást, Karácsony azt mondta, hogy normális helyeken nem korlátozzák a gyülekezési jogot, nem vegzálják a szervezőket, nem hoznak megfélemlítő jogszabályokat. Tavaly ő vállalta a büntetőjogi kockázatot, és vállaná újra is, de „hála Istennek nincs erre szükség”.

Évek óta hagyomány, hogy a Pride előtti este van egy diplomáciai fogadás, ahol az érkező nemzetközi és hazai szervezeteket, érkezőket látják vendégül, ezen kívül a szervezőkkel más együttműködés nem merült fel.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!