Iványi Gábor üzent a Pride résztvevőinek
„Mindenki emlékszik rá, milyen óriási népünnepély lett tavaly a főváros szervezésében megrendezett Budapest Büszkeség szabadságünnep. A Pride elsősorban a nemi irányultságuk miatt megbélyegzettek melletti kiállásnak indult, azt a meggyőződésünket akartuk kifejezésre juttatni, hogy ezért senkit semmilyen szempontból sem ítélünk el, és egyenrangúnak tekintjük őket. A tavalyi betiltás új tartalommal töltötte meg a rendezvényt, soha nem látott tömeg állt ki a gyülekezési jogért, a demokráciáért, valamennyi elnyomott kisebbség emberi jogaiért.
Kívánom, hogy a tavaly átélt örömben és összetartozásban teljen a mai Budapest Pride is – immár eredeti nevén, és legyen ezentúl is a szabadság, a szeretet, az elfogadás, a szolidaritás és az egyenlő emberi jogok ünnepe” – üzente a Pride résztvevőinek Iványi Gábor, metodista lelkész.