Így próbálta meg betiltani a Pride-ot tavaly a Fidesz
Orbán Viktor a tavalyi évértékelő beszédében jelentette ki, hogy betiltják a Pride-ot, a szervezőknek pedig azt üzente, hogy ne bajlódjanak a felvonulás előkészítésével. A gyülekezési törvény módosításával megtiltottak minden olyan gyűlést, ami a „homoszexualitást népszerűsíti”, a szervezőket és a résztvevőket pedig 200 ezres bírsággal fenyegették. Erre válaszul Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy a Pride-ot fővárosi önkormányzati rendezvényként, Budapesti Büszkeség néven szervezik meg. A rendőrség ugyan a gyülekezési törvényre hivatkozva betiltotta a Pride-ot, de végül a rendőrség biztosítása mellett, mindenféle balhé nélkül ment le a rendezvény. Minden idők legnagyobb Pride-ja vonult végig a városon, a tömeg a Műegyetem rakparttól a Deák térig ért.