Görög Zita az LMBTQ+ fiatalok öngyilkossági statisztikáit sorolta
Görög Zita a „négy fal között” felvetésről beszélt. Szerinte a négy fal között jelenleg is a magány lakik, pedig egyetlen embernek sem szabad elrejtőznie csak azért, mert szeretni mer. Azokhoz szólt, akik még mindig a négy fal foglyai, a tanárhoz, aki a folyosón nem meri elmondani, kivel töltötte a hétvégét, a sportolóhoz, aki csak a szidalmakat hallja, és azokhoz a fiatalokhoz, akik a vasárnapi ebédnél csak lefelé mernek nézni.
A meleg gyerekeket nevelő szülőknek azt üzente: „Nem csináltál semmit rosszul, nem a te hibád, mert ez nem hiba. Akkor hibázol, ha szégyenként éled meg, ha nem vagy mellette!”

Görög Zita ezután statisztikai adatokat sorolt, a meleg, leszbikus, biszexuális fiatalok 3-4-szer nagyobb valószínűséggel kísérelnek meg öngyilkosságot, az LMBTQ+ fiatalok 40 százaléka kísérelt meg öngyilkosságot az elmúlt egy évben egy nemzetközi felmérés szerint, azok a fiatalok pedig, akiket a családjuk nem fogad el előbújásuk után, nyolcszor nagyobb eséllyel teszik ezt.
Arról beszélt, hogy ez a magas szám nem a szexuális irányultságból fakad, a kockázatot a kisebbségi stressz okozza, az iskolai bántalmazások, a családi konfliktusok és a mindenhonnan áradó megbélyegzés. Azonban egyetlen megértő tanár, barát már 40 százalékkal csökkenti az öngyilkosság kockázatát.
Nem vagytok egyedül! – mondta, majd megkérte a közönséget, hogy mindenki posztolja ezt a mondatot a közösségi médiában.