Lekerült a XIII. kerületi önkormányzat képviselő-testületi ülésének mai napirendjéről Fenyő Miklós szobrának megvalósításáról szóló előterjesztés – derül ki az önkormányzat csütörtöki közleményéből. A döntés hátterében a tervek körül kialakult viták állnak, írta az önkormányzat.
Az egész alakos szobor tervét februárban jelentette be az önkormányzat, a felavatást eredetileg jövő márciusban, a zenész születésének 80. évfordulójának alkalmára tervezték.
Most azt közölték, hogy bár a szakmai zsűri a bírálaton elhangzott észrevételek megfontolásával elfogadásra és kivitelezésre javasolta a szobor tervét, az önkormányzat a visszalépés mellett döntött. Azt írják:
„Az elmúlt időszakban a nyilvánosságban kialakult vita, a különböző szakmai álláspontok megismerése a folyamat újragondolását teszi szükségessé.”
Az önkormányzat közölte, hogy a zenész emlékét az elmúlt időszakban filmvetítésekkel, koncertsorozatokkal és kulturális programokkal ápolták, és ebbe a sorba illeszkedett volna a szoborállítás is. Bár a jelenlegi tervet most félretették, azt írták: továbbra is elkötelezettek amellett, hogy méltó módon ápolják elhunyt díszpolgáruk emlékét.