Szökésben van a híveitől több mint 20 milliót kicsaló zalai ál-Jézus

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Szökésben van a zalai ál-Jézusként ismert teskándi férfi, akit csalás és garázdaság miatt a bíróság jogerős ítéletében négy év hat hónap börtönbüntetésre ítélt, írja a Sonline. A férfi azonban nem vonult be a börtönbe, ezért a rendőrség körözést adott ki ellene. Feltehetően külföldön tartózkodik, de a lap szerint az is benne van a pakliban, hogy Somogy nyugati részén rejtőzködik, a környéken ugyanis többször tartott összejövetelt híveinek.

A jelenleg 72 éves teskándi férfi évtizedekig spirituális gyógyítónak adta ki magát, így csalt ki összesen több mint 20 millió forintot híveitől, akik vakon hittek képességeiben. A férfi a puritánságot hirdette, és több ízben is utalásokat tett arra, hogy ő lehet Jézus reinkarnációja. A gyógyító alkalmakért 8-8 ezer forintot kért a csoportos, 50-60 fős szeánszokon, de voltak, akikkel külön foglalkozott. Hívei között jól menő vállalkozók, ügyvédek, művészek, modellek és celebek is voltak. Híveit arra buzdította, hogy pénzt adjanak jótékony célokra, ezekkel az összegekkel végül saját luxus életvitelét finanszírozta – például több luxusautót is használt. Követőinek egy része ki akart törni a befolyása alól, de a férfi azzal fenyegette meg őket, hogy aki „elárulja” őt, az megbetegszik.

A bíróság még 2023-ban kezdte tárgyalni az ügyet: bár az akkori előkészítő ülésen megjelent, a zalai ál-Jézus nem ismerte el a bűnösségét, és vallomást sem tett. A Zalaegerszegi Törvényszék tavaly októberi ítéletében enyhített az elsőfokú bíróság döntésén, így lett végül a hatéves börtönbüntetésből négy év hat hónap. A bíróság az ítélet enyhítésénél az időmúlásra, a vádlott magas életkorára és büntetlen előéletére hivatkozott.

A jogerős ítélet után az idős férfi egészségügyi okokra hivatkozva többször is halasztást kért a Zalaegerszegi Járásbíróságtól. Az igazságügyi orvosszakértői vélemény alapján azonban a férfi betegségei a büntetés-végrehajtási intézeten belül is kezelhetőek, így a bíróság elutasította a kérelmet.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!