Gulyás Gergely szerint a lengyelek rossz példáját követi a magyar kormány
Gulyás Gergely szerint abban egyetértés van a parlamentben minden frakció között, hogy a V4-együttműködés fontos, és szerinte ugyan a miniszterelnök nem beszélt erről, az együttműködés legerősebb korszaka 2010 és 2021 között volt. Szerinte ha sikerül ehhez visszatérni, az jó lesz.
Szerinte ami aggodalomra adott okot a lengyel kormányváltáskor, az most a magyar kormányváltásnál is aggodalomra ad okot: szerinte most arra látunk kísérletet, hogy a jogállammal szemben visszamenőleges hatállyal akarnak alkotmányozni, el akarják mozdítani a köztársasági elnököt politikai okból. Szerinte ez olyan, ami messze áll a visegrádi együttműködés szellemiségétől, és aggodalomra ad okot. Az együttműködést és a jó gyakorlatok átvételét azonban támogatják. Azt remélik, hogy az uniós érdekérvényesítésben sikeres lesz majd ez a formáció. A rossz gyakorlatok átvételétől pedig jó lenne tartózkodni – zárta a felszólalását.