A hőség miatt túlterhelődött a rendszer, több helyen is csak csöpög a víz a csapból
Az elmúlt napokban tapasztalt kánikula miatt Ráckevén, Dömsödön és Szigetbecsén esténként komoly gondok vannak az ivóvízellátással – derül ki az RTL Híradó riportjából.
A szolgáltató szerint a hétvégén úgy megnőtt a fogyasztás, hogy ez hatással van a teljes rendszerre. Ez a fogyasztóknál úgy jelenik meg, hogy több háztartásnál csak csordogál a víz, alig van nyomás.
A szolgáltató korábban értesítette az érintett települések lakóit, hogy keddtől fennakadások lehetnek a vízszolgáltatással, és mindenkit arra kért, hogy spóroljon az ivóvízzel.