Már csak a te 1%-od hiányzik!

00000000

Bántalmazás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a Debreceni Javítóintézetben

Már a rendőrség felügyelete alá tartozott a Debreceni Javítóintézet, amikor egy nevelő március végén bántalmazhatott egy rábízott fiatalt – írja a 24.hu. Az ügyben büntetőeljárást indított a rendőrség, az érintett nevelő munkaviszonyát pedig megszüntették, már nem dolgozik az intézményben.

A 24.hu kérdésére a hatóságok megerősítették az esetet, és hogy eljárás indult az ügyben. A Hajdú‑Bihar Vármegyei Főügyészség közölte, hogy a debreceni intézet igazgatója jelentette fel a nevelőt, a megyei rendőrség pedig elárulta, hogy ezután nyomozást indított közfeladatot ellátó személy eljárásában elkövetett bántalmazás gyanújával. A rendőrség közölte azt is, hogy a bántalmazás 2026. március 29‑én történt.

A fogvatartott fiatal a rendőrség válasza szerint nem szenvedett sérülést a bántalmazás miatt. A gyanúsítottat egyelőre nem hallgatták ki a nyomozás során, amelyet a Debreceni Járási Ügyészség felügyel. Ennél több részletet nem árult el a rendőrség a lapnak. Azt, hogy a korábbi nevelő már nincs az intézménynél, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) erősítette meg a lapnak.

A debreceni intézményt is felügyelő BVOP azt írta, hogy a Debreceni Javítóintézet önállóan tárta fel a március végén történt bántalmazást, és egy belső vizsgálat alapján tettek feljelentést április 22-én. Azt írták, az eset után nem volt szükség a bántalmazott fiatal áthelyezésére.

A 24.hu szerint a rendőrség fogvatartottként hivatkozott a bántalmazott fiatalra, de pontos életkorát nem erősítették meg. Ez alapján ugyanis nem ismert, hogy kiskorú fogvatartottról van-e szó, mivel a Debreceni Javítóintézetben 12–21 éves fiúk vannak.

A Fidesz-kormány 2025 év végén, a Szőlő utcai javítóintézetet érintő botrányok után hozott döntést arról, hogy a javítóintézeteket a rendőrség, pontosabban a büntetés-végrehajtás felügyelete alá helyezi át a szociális intézményrendszerből. Gulyás Gergely miniszter akkor azzal igazolta az intézkedést, hogy a rendőrség felügyeletével megelőzhetőek a korábban feltárt bántalmazási esetek. A 24.hu által most feltárt eset lehet az első olyan bántalmazás, ami a kormány decemberi döntése óta történt.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!