Gulyás a Szijjártó és Lavrov közötti beszélgetésről: Nem látok szuverenitásba beavatkozást abban, hogy államok kapcsolatot tartanak egymással, és ebben valaki segít nekik
A titkosszolgálatoknak dolgozhatott-e az a személy, aki a képernyőfotók alapján megpróbálta beszervezni a Tisza egyik informatikusát? – kérdezte az RTL. Gulyás szerint ez a rendelkezésre álló dokumentumokból nem derül ki.
Van-e összefüggés aközött, hogy lefoglalták a hatóságok a tiszás informatikusok szervereit, és utána kiszivárogtak a Tisza Világ applikáció felhasználóinak adatai? – szólt a kérdés. Ha bármi szivárgott, az csak máshonnan szivároghatott, válaszolta Gulyás.
Arról a Szijjártó és Lavrov közötti beszélgetésről is kérdezett az RTL, amelyben a közzétett leirat szerint Szijjártó azt kérte Lavrovtól, szervezze meg a szlovák miniszterelnök moszkvai látogatását. Nem beavatkozás egy állam szuverenitásába, hogy egy másik ország külügyminisztere az egyik párt érdekében közbenjár egy harmadik ország külügyminiszterénél? – kérdezte az RTL. „Két állam vezetői közötti kapcsolat megteremtése a diplomácia alapvető eszköze” – mondta Gulyás, szerinte nincs ebben semmi kifogásolható.
„Nem látok szuverenitásba beavatkozást abban, hogy államok kapcsolatot tartanak egymással, és ebben valaki segít nekik” – mondta. Szerinte ez egy olyan közvetítő tevékenység, amely azt segíti elő, hogy két ország között kapcsolat létesüljön, ő ebben nem lát problémát.
Hétfőn Panyi Szabolcs, a Direkt36 és a VSquare újságírója nyilvánosságra hozott egy leiratot Szijjártó Péter és Szergej Lavrov egyik 2020-as telefonbeszélgetéséről, amelyben Szijjártó arra kérte az orosz külügyminisztert, hogy hívja meg Peter Pellegrini szlovák miniszterelnököt Moszkvába, hogy ezzel segítse a szlovák szocialista párt kampányát. Szijjártó a Telexnek megerősítette, hogy kért moszkvai találkozót Szergej Lavrovtól Peter Pellegrininek, de megjegyezte, hogy ez két évvel ezelőtti hír, és ő mindig világosan beszélt: „a közép-európai együttműködés a magyar külpolitika egyik fontos célkitűzése, és egy szuverenista kormánnyal mindig könnyebb együttműködni, mint egy Sorosék által finanszírozott kormánnyal”.