Megint havazik, kedden ónos eső is lehet

Budapesten és az ország északnyugati részén hétfő délután elkezdett havazni – írta az Időkép. Kedden viszont ónos eső is lehet a HungaroMet előrejelzése szerint.

A HungaroMet arról posztolt a Facebookon, hogy hétfőn egy okklúziós front okoz felhőzetnövekedést, délutántól pedig nyugat felől vegyes csapadékot. Mint írták, északabbra havazás, délebbre eső várható. Délután fél négykor Budapesten és környékén eléggé esik, Törökbálinton például gyorsan beborította az utakat a hó. Az Időkép kamerái szerint havazik többek között Ácson, Esztergomban, Győrben, Királyszálláson, Komáromban, Tatán és Zircen.

Az Útinform közölte, hogy a gyorsforgalmi, valamint a fő- és mellékutak burkolata túlnyomórészt száraz, a havazás miatt azonban néhol még nedvesek az utak a Dunántúl északi részén. Mint írták, a látási viszonyok mindenütt jók. A BKK azt írta, Budapesten megnövekedett menetidővel közlekedik a 22-es, a 222-es, a 22A, a 72-es, a 173-as és a 188E autóbusz is.

A HungaroMet előrejelzése szerint kedden hajnalban és a reggeli órákban a nyugati országrészben újabb kisebb havazás mellett átmeneti fagyott eső, ónos eső is előfordulhat. Szerdán nyugodtabb légkör várható, csütörtökön viszont ismét mediterrán ciklon éri el Magyarországot, ami többfelé kiadós mennyiségű csapadékot okozhat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!