A Magyarországi Romák Országos Önkormányzata azt kéri Lázártól, hogy korrigálja az intercitys mondatait

1748

Lázár János a Balatonalmádiban tartott csütörtöki fórumán azt mondta, hogy ha migránsok nincsenek, és valakinek takarítania kell az InterCityn a mosdót, akkor fel kell tárni a belső tartalékokat, ez pedig a cigányságot jelenti. Erre reagálva a Magyarországi Romák Országos Önkormányzata azt kéri Lázártól, hogy korrigálja a „félreérthető, félresikerült” megfogalmazását, és egyértelműen erősítse meg, hogy „a magyarországi roma közösséget a kormány partnernek, nem pedig megbélyegzett csoportnak tekinti”.

„Biztosítjuk a magyarországi roma embereket arról, hogy képviseletük során kiállunk a méltóságukért, és minden körülmények között azon dolgozunk, hogy hangjukat meghallják, érdekeiket figyelembe vegyék” – írták közleményükben.

Ebben arra is kitértek, hogy a közéleti megszólalásoknak, főleg ha vezető pozícióban lévő közszereplőktől származnak, nagy hatásuk van a közgondolkodásra. Ezért fontos, hogy ezek a megszólalások ne keltsenek olyan benyomást, ami bármely közösséget megbélyegezhet. Azt is írják, hogy a romák nem problémát, hanem erőforrást jelentenek Magyarország számára.

A Magyarországi Romák Országos Önkormányzata szerint ők elkötelezettek a kormánnyal való együttműködés mellett minden olyan programban, ami a felzárkózást, az oktatást, a munkahelyteremtést és a társadalmi integrációt szolgálja. Ugyanakkor fontosnak tartják jelezni, hogy a roma közösség csak tiszteleten és partnerségen alapuló párbeszédben lehet sikeres része ezeknek a folyamatoknak. „A jövő közös felelősségünk. Hiszünk abban, hogy Magyarország akkor lehet erős, ha minden polgára – származástól függetlenül – megbecsülést és lehetőséget kap.”

Lázár János a cigányság kapcsán arról is beszélt, nincs annál nagyobb siker, mint hogy lehetőséget biztosítottak több százezer magyar cigány fiatal számára a tanulásra és a munkára. De megjegyezte, hogy ehhez mindenkinek be kell tartania a játékszabályokat: mindenkinek dolgoznia kell, és be kell tartania a törvényeket. „Aki betartja a játékszabályokat, számíthat a társadalom és a többség együttműködésére.”

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!