Még mindig intenzíven ápolják az ajkai üzemi baleset súlyos égési sérültjét

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Szombaton súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben, egy sérültet helikopterrel szállítottak Győrbe. Az üzemeltető Veolia Energia Magyarország Zrt. most azt közölte: a Bakonyi Erőmű Zrt.-ben 2025. november 8-án, délután 1-kor történt a munkahelyi baleset, amiben az erőmű három dolgozója sérült meg.

A balesetet a porleválasztó filter karbantartása és tisztítása során a filterből kifolyó forró por okozta, a sérültek égési sérüléseket szenvedtek.

Az üzemeltető szerint a három munkavállaló közül ketten könnyebben sérültek meg, őket egy rövid kórházi ellátást követően haza is engedték. A súlyos égési sérüléseket szenvedő dolgozót a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház intenzív osztályán ápolják.

Azt is közölték, hogy az eset kivizsgálása jelenleg is zajlik, és hamarosan bővebb információval tudnak szolgálni.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!