Állomásfelújítási programot indít a MÁV

Vasútállomás-megújító programot indít a MÁV, jelentette be Hegyi Zsolt vezérigazgató a közösségi oldalán. Hegyi szerint a programról Lázár János döntött. Két év alatt harminc vasútállomás megújítását ígérik, erre 15 milliárd forintot költenek majd, részben a MÁV költségvetéséből, részben a Magyar Falu Programból. A vezérigazgató szerint nem az ország legforgalmasabb állomásait választották ki, hanem azokat a helyeket, amelyek saját térségükben kiemelkedő forgalmat bonyolítanak le.
A vezérigazgató szerint 11 helyen teljesen új „hűtött-fűtött” épületet építenek, 19 helyen a meglévőt újítják fel. A program kiemelkedő elemének nevezte Gyulát, ahol helyreállítják a monarchia korabeli homlokzatot. Hegyi azt mondta, fontos, hogy megújítsák a pályát és a járműveket, de a fogadóépületek is hozzátartoznak a vasúti szolgáltatás színvonalához.
A munka Leányváron és Esztergom-Kertvárosban már elindult, a listán szerepel többek között Ajka, Balmazújváros, Jászberény, Salgótarján vasútállomása is.