„Ez egy magánrendezvény” – így nem engedtek be egy ellentüntetőt a Múzeumkertbe

2025. március 15. – 09:24

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

1551

Ez a bejegyzés egy közvetítés része.

Tovább a közvetítéshez

„A haza nem biztosít jogot, ezért kiszolgáltatott személlyé váltam” feliratú táblával demonstrál a Nemzeti Múzeumnál egy nő, aki a bírók helyzete és az Alaptörvény átírása miatt jött ide. A biztonsági őrök azt mondják, azért nem mehet be a március 15-i rendezvényre, mert „ez egy magánrendezvény”.

„Maga hülye” – ilyen mondatokkal rendezik le a fideszes résztvevők a helyzetet. Felbukkan eközben egy másik demonstráló is, egy ukrán zászlóval.

Mint kiderült, ők azért nem mehetnek be, mert a szeszes italt, késeket, pirotechnikai eszközöket tiltó szabályzat tiltja azt is, hogy bevigyenek a résztvevők „bármilyen reklámanyagot, jelképet, transzparenst, molinót, feliratot, amely a rendezvény céljával, szellemiségével nem összeegyeztethető”.

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!
EUR 406,53 Ft
USD 352,78 Ft
További élő árfolyamok!