A rendőrség nyomozást indított a Kalocsáról Bajára küldött gyerek halálának ügyében
2025. február 27. – 17:49
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indított nyomozást ismeretlen tettessel szemben, miután az ATV azt írta, hogy információjuk szerint meghalt az a gyerek, akit Kalocsáról Bajára küldtek. A rendőrség azt írta a Telexnek küldött válaszában, hogy a sajtóból értesültek az esetről, „ezt követően haladéktalanul adatgyűjtésbe kezdtek kollégáink”.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) cáfolta az ATV értesüléseit. A Telex kérdéseire azt válaszolták, hogy a gyerek ellátása és halála nem hozható összefüggésbe a kalocsai Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházzal. „A tényektől távol álló információk terjednek egy gyermek sürgősségi ellátásáról” – közölték.
Az ATV információi szerint a gyereket kedden délután vitték be a kalocsai kórházba tüdőgyulladás és kruppos köhögés miatt. Az ATV szerint itt nem látták el, a családnak azt mondták, hogy menjenek Bajára, viszont mentőt nem hívtak nekik. A gyereket Baján ellátták, azonban másnap reggelre meghalt.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság megkeresésünkre viszont azt írta, hogy a gyereket a házi gyermekorvos és nem a kalocsai Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház orvosai vizsgálták meg. A házi gyermekorvos döntött a beteg kórházba utalásáról, és felajánlotta a mentővel történő szállítást. A lehetőséget a gyerek családja nem vette igénybe. A gyereket a vizsgálatot követő két órán belül a Bajai Szent Rókus Kórházba szállították. Kórházi ellátása során a gyerek minden szükséges ellátást megkapott.
„A gondos és szakszerű kezelés ellenére 23 órával kórházi felvételét követően elhunyt. A gyermek ellátása és halála nem hozható összefüggésbe a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházzal. Részvétünk a gyászoló családnak” – írták válaszukban.