Bezár a gyömrői állatmenhely, ahol éhesen, betegen tartották a kutyákat

2024. december 16. – 10:33

Másolás

Vágólapra másolva

1474

A kutyák többségének veszettség elleni oltása sem volt, és az állatok nyáron sem kaptak elég vizet, emellett betegen, éhesen tartották őket a gyömrői Kutyamentsvár Alapítvány menhelyén. A menhelyről a Hvg.hu pénteken közölt tényfeltáró anyagot. Cikkük szerint több hatóság is tudott az ottani állapotokról, és arról is, hogy több kutyának veszettség elleni oltása sincs, miközben a telepre látogatók is járnak. A menhely vezetője pénzhiányra hivatkozott, amin már szerinte segített, hogy az önkormányzat beszállt a finanszírozásba. A lap szerint ugyanakkor máshonnan, 1 százalékokból és privát felajánlásokból is kaptak adományokat.

A lap több forrással is beszélt, egy önkéntes pedig, aki ott dolgozott, azt állította, hogy a kutyákat és macskákat akkor sem viszik orvoshoz, ha betegek vagy megsérülnek, hiszen szó szerint egymást ölik a bezártság és az élelem, illetve víz hiánya miatt.

A cikk után az állatvédelemért felelős kormánybiztos, Ovádi Péter bejelentette, hogy jogszabály-módosítást kezdeményez az ügy miatt, szigorítaná az állatkínzás tényállását. A cikkhez a Hvg.hu előzőleg nem tudta elérni.

Erről a telepről az állatokat most kimentik: a helyi gyepmester vasárnap aláírt egy megállapodást arról, hogy az összes állatot átadja egy állatvédő alapítványnak. Az akció várhatóan közel egy hónapig tart majd. A Kutyamentsvár Alapítvány összesen 240 kutyát és kb. 100 macskát adott át a Megmentett Életek Állatvédő Alapítványnak. Ők már el is kezdték az állatok elszállítását. Ebben 12 állatvédő szervezet segíti majd őket.

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!
EUR 403,14 Ft
USD 360,61 Ft
További élő árfolyamok!