A kirúgott Somkuti a Facebookon megmagyarázta, mire gondolt, aztán eltűnt az oldala

2024. november 4. – 15:32

Másolás

Vágólapra másolva

„Sajnálom, hogy az előző posztomban leírtakkal sokakat megbántottam. A következményeket vállalom, sajnos aki egyedül kezeli a Facebookját, az belefut ilyen hibákba” – kezdte Facebook-bejegyzését hétfő délután Somkuti Bálint, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézettől elküldött kutató azután, hogy szerződést bontottak vele. Noha Somkuti azt írta, hogy egyedül kezeli a Facebook-oldalát, ahhoz valójában négy embernek van hozzáférése. Pontosabban csak volt, ugyanis délután fél hat körül már nem volt elérhető az oldala.

Fotó: Facebook
Fotó: Facebook

Somkutit azután küldték el, hogy hétfőn reggel azt írta a Facebookon: „Aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond!” A 7:08-kor megjelent poszt szövegét a nyilvánosan elérhető szerkesztési előzmények szerint egy perccel később erre módosította: „Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond!” A kutató az ‘56-os forradalom leverésének alkalmából tette közzé a bejegyzést, aminek hatására a Szuverenitásvédelmi Hivatal azonnali hatállyal szerződést bontott vele.

„Még egyszer elnézést kérek a hősöktől, és azoktól, akiket megbántottam” – folytatta Somkuti, aki büszke a magyar történelemre, nagybátyja pedig politikai fogoly és '56-os forradalmár is volt. „Mindig elmondom, és minden előadásomon a hazai történelmi példákat hozom elő, mert hazájára és annak történelmére büszke magyar ember vagyok. Érdekes, hogy pont ezzel támadtak.”

Szerinte a legrosszabb kiragadott gondolatot sikerült leírnia abból, amit gondolt, és a mondatot megelőzte egy sor elmélkedés is.

„Többször elmondtam és mindig ez ad erőt, hogy az őseink nagyon tudtak harcolni, a honfoglalás és az azt követő évezredek alatt, sokszor lehetetlen körülmények között arattak győzelmet. De büszke vagyok, azokra a hőseinkre is akiket egy darabig a történelem félreértett, mert akkor és ott sokan nem látták a tetteik messzeható következményét. Ilyen volt 1848 szabadság harc fegyverletétele, azóta tudjuk hiszen a Világosi fegyverletételnél jelenlévők néhány tízezer honvédnek több száz ezer leszármazottja él Csonkamagyarországon és ezért tudunk rájuk emlékezni. Mert nagy erő kell a harchoz, de bölcsesség és még nagyobb lelki erő kell ahhoz hogy tudjuk, mikortól kell a népet és az embereket védeni akik később megerősödve újra tudnak harcolni a hazáért. Isten áldja meg Magyarországot!” – zárta a bejegyzést a kutató.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!