Toroczkai László: A kormánynak az a célja, hogy jöjjenek migránsok, különben nem tudnák velük riogatni az M1-en a budapesti nyugdíjasokat
2024. július 5. – 06:58
Magyar Pétert a Facebook tette népszerűvé, a 444.hu gyanús, a Mi Hazánknak úgy lett két polgármestere a választásokon, hogy nem is a Mi Hazánk színeiben indultak, a Szuverenitásvédelmi Hivatal pedig a Fidesz igencsak Oscar-díjas, Rogán Antal-féle színházának része – interjút adott a Magyar Hangnak Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.
„Sosem tagadtam, hogy Magyar Péter károkat okoz az ellenzéki pártoknak, így nekünk is” – mondta a Tisza Párt alelnökéről Toroczkai, megjegyezve róla, hogy gyakran ugyanazt mondja dolgokról, mint a Mi Hazánk is, például a nonprofit végrehajtással kapcsolatban másolja a programjukat. Szerinte Magyar viszont mégsem teljesen azt akarja, mint a Mi Hazánk, „egyelőre az Európai Parlamentet látjuk, ott az ellenséges oldalra kormányozza be magát”.
A választásokkal kapcsolatban azt mondta: „kiemelném, hogy vidéken agyonnyertük magunkat, 160 mandátumot szereztünk”. Az újságíró megjegyezte, hogy egyetlen polgármesterük sem lett; erre Toroczkai azt mondta: „ez ebben a formában nem igaz, Pilist megnyertük, Ásotthalmot megtartottuk, és bár nem mi hazánkos színekben indultak, én ezt így tekintem”.
Szerinte azért nem tudtak több emberhez eljutni, mert a Facebook algoritmusa önkényesen lecsavar vagy felcsavar egyes szereplőket, szerinte például a Tisza Párttal is ez a helyzet. „A Facebook csinált belőlük egy 30 százalékos pártot” – mondta.
A Magyar Hang rákérdezett az AfD-vel közösen tervezett EP-frakcióra is. Toroczkai még nem akart erről részleteket elárulni, de azt elmondta, hogy szerinte nincs gond azzal, ahogy Maximilan Krah megvédte az SS-tiszteket. „Beszéltem vele négyszemközt, és elmondta, hogy azt hiszem, a nagyapjáról vagy valamelyik felmenőjéről beszélt, aki SS-tag volt. Nem vagyok történész, de tudomásom szerint az SS-nek nagyjából egymillió tagja volt, és nem lehet azt mondani mindenkire, hogy bűnös” – mondta.
Azt viszont nem tartja elképzelhetőnek, hogy a Fidesszel egy frakcióba kerülnek: ugyan a Fidesz külpolitikai és uniós retorikájával kapcsolatban van sok közös pont, de „amikor például vétózhatott volna a miniszterelnök Ukrajnával kapcsolatban, akkor inkább kiment kávézni vagy meghátrált, vagyis valójában végrehajtja a globalista agendát”.
Az orosz hekkerbotrányról azt mondta, hogy „napi szinten a nagyhatalmak, de a szomszédos országok állami titkosszolgálatai is beavatkoznak más országok belügyeibe”, ő inkább azt látja aggályosnak, hogy a 444 újságírói ilyen hamar értesülnek a történésekről. „Vannak olyan médiumok Magyarországon, amelyek úgy viselkednek, mintha egy külföldi szolgálatnak látnának el feladatokat, és ezért cserébe kapnának információkat. (…) Panyi Szabolcs valamiért picit hamarabb értesült róla, hogy meghívást kapok Oroszországba, mint hogy az ténylegesen megérkezett hozzám” – mondta. Panyi erre annyit válaszolt, hogy magyar forrásból hallott arról, hogy az oroszok megkeresték a Mi Hazánkot, mert előbb az oroszok kvázi engedélyt kértek az Orbán-kormánytól.
A politikust a Szuverenitásvédelmi Hivatalról is kérdezték, erre azt mondta, hogy „a Fidesz igencsak Oscar-díjas, Rogán Antal-féle színházának része”. „Nehezen mondom ki, de sajnos ez olyan, mint jelenleg a határkerítés. Pedig életem fő művének tartom, és nagyon büszke vagyok rá, amikor csak otthon vagyok Ásotthalmon, akkor az ablakomból nézegetem” – jegyezte meg. Szerinte azonban a Fidesz azért nem állítja vissza a határőrséget a kerítéshez, mert tulajdonképpen „a kormánynak az a célja, hogy jöjjenek migránsok, különben nem tudnák velük riogatni az M1 híradójában a Budapesten élő nyugdíjasokat”.