2024. november 30. – 11:01
A Mi vagyunk Azahriah rendhagyó zenés dokumentumfilm lett, hiszen az előadó életét dokumentáló felvételek mellett egy fikciós szál azzal a gondolattal játszik el, hogy mi lenne, ha Azahriah egyszer arra ébredne, hogy egyáltalán nem híres. A film rendezője, Mazzag Izabella azt is megosztotta az After+ vendégeként, hogy mi kellett ahhoz, hogy a zárkózott előadó közelebb engedje a stábot magához.
Az Azahriah-film – amiről a kritikánk itt olvasható – előtt Mazzag Izabella Krúbinak is készített klipet, amiről tudta, hogy ha elvállalja, még messzebb kerül attól, hogy valaha állami támogatást kapjon. A rendezőt korábban borderline személyiségzavarral diagnosztizálták, saját állapotáról és a hozzá hasonló emberekről forgatott dokumentumfilmet Falkám címmel. Azt tanulta az SZFE-n, hogy filmes nem lehet filmes ellensége, de szerinte ezt a szakmát is teljesen bemocskolták már, nem is tervezi, hogy a Nemzeti Filmintézethez pályázzon.
Az adásban szóba kerül még:
- Azahriah-val a forgatás során egyszer külön le kellett ülnie, hogy film lehessen a felvételekből;
- milyen előnyei és hátrányai vannak egy forgatáson a borderline személyiségzavarnak;
- a Z generáció szabadsága és rettegése a jövőtől;
- amikor bekerült a zártosztályra, tanára javasolta neki, hogy naplózza a bent töltött időt, ebből született a Falkám című film;
- és hogy még mindig rémálmai vannak arról, hogy összeomlik az SZFE.