2024. július 20. – 07:10
Az After hetente jelentkező streamingajánlójában mindig a legfrissebben felkerült, vagy hamarosan felkerülő filmekről és sorozatokról írunk, amelyek elérhetőek Magyarországról is.
A mackó (The Bear, 3. évad, Disney+)
Az idei Emmy-gálát uraló Mackó harmadik évada június 27-én jelent meg világszerte, a magyarországi premierre viszont július 17-éig kellett várni, de végre itthon is elérhető a Disney+ kínálatából. A Mackó amellett, hogy páratlan kajafilm, kiváló vígjáték és dráma is egyben, ami új magasságokba repítette az egérképű macsók archetípusát, Jeremy Allen White-ot és teljesen leuralta a közbeszédet az elmúlt másfél évben.
„Minden elcsépelt életvezetési klisén túl, mekkora erő kell ahhoz, hogy a legnagyobb lelki sérüléseinket egyszerűen kitegyük magunkból, és úgy éljünk tovább, hogy velünk vannak, de nem bennünk? Erről is szól A mackó második évada. Meg persze arról, mennyire nehéz éttermet nyitni” – írtuk a sorozat legutóbbi szezonjáról.
A második évad az étterem felújítása és újranyitása mellett a traumákkal való szembenézésről is szólt, a harmadik évaddal pedig ott veszik fel a fonalat, ahol abbahagyták: ezúttal már a fine dining étteremmé alakított marhahúsos szendvicsezőjük felvirágoztatása a cél.
A fekete özvegy – Thomas Randolph hat felesége (The Black Widower: The Six Wives of Thomas Randolph, Max)
Thomas Randolph hatszor házasodott meg, négy felesége viszont rejtélyes körülmények között elhunyt. A halálos frigyet mindössze két nő élte túl, akik mind hozzámentek az amerikai fekete özvegyhez, aki állítása szerint a szerelem függője volt. A true crime Joe Exoticjaként elhíresült 69 éves Randolph-ot áprilisban ítélték 60 év börtönbüntetésre. Az ID által gyártott, itthon a Maxon debütáló új, háromrészes dokumentumfilm a férfi és az általa felbérelt bérgyilkos morbid történetét göngyölíti fel.
Sunny (Apple TV+)
Suzie Sakamoto, egy Kiotóban élő amerikai nő egy repülőgép-szerencsétlenség során elveszíti a férjét és kisfiát. Addig megszokott élete összeomlik, meg kell küzdenie a gyásszal és a traumáival, de kárpótlásul megérkezik hozzá Sunny, a háztartási robot, amit még Sakamoto elhunyt férjének a cége gyártott.
Ezzel a felütéssel startolt el a nyári szezon egyik friss, de máris sokat emlegetett darabja, a Katie Robbins által készített Sunny, mely Colin O'Sullivan ír szerző The Dark Manual című könyvén alapszik. A Rashida Jones (a színésznő, akit a Városfejlesztési osztályból, az Office-ból, sőt az Agymanókból is ismerhetünk) főszereplésével indult Sunny egy sci-fibe öntött keserédes dráma-vígjáték abból a Japánból, ahol már az MI-re bíznak mindent, amit csak lehet.
A gyász- és veszteségfeldolgozás viszont komplexebb emberi feladat, mint a takarítás és a ház körüli teendők elvégzése, a munka oroszlánrésze így természetesen Suzie-ra marad. A sorozat nagy kérdése, hogy milyen segítséget tud nyújtani ebben egy gép, és hogy képes-e egyáltalán Sunny hús-vér embereket helyettesíteni.
Zorro (RTL+)
Új, spanyol sorozatfeldolgozást kapott a Zorro, főszerepben Miguel Bernardeau-val, aki a netflixes Elit és 1899-ből lehet ismerős sokaknak. A Carlos Portela írta-, és Javier Quintas, Jorge Saavedra, illetve José Luis Alegría rendezte sorozat az eredeti történetet veszi alapul, melyben a főhős, Diego de la Vega felkerekedik, hogy megtalálja apja gyilkosát, eközben pedig igazságosztóként megvédi az elnyomottakat és leszámol a gonosszal.
A Zorro januárban debütált Prime-on Latin-Amerikában, az Egyesült Államokban, Spanyolországban, Andorrán és Portugáliában, itthon viszont eddig nem volt elérhető. Most júliusban az RTL+-on volt az első két rész premierje, a maradék nyolc epizód pedig ezután kerül fel.
A világűr meghódítása (Wild Wild Space, Max)
Elon Musk egy ideig dominálta a világűrt, azonban egyre több kísérletet látni a milliárdos teljhatalmának megdöntésére és az űrkutatás forradalmasítására. Ezt mutatja be a Max új, Ross Kauffman rendezte dokumentumfilmje, melyben két rivális vállalkozó, Chris Kemp és Peter Beck űrversenye van a fókuszban, akik a Musk utáni új űrkutatói korszak legprominensebb alakjaiként szállnak harcba egymással.
Kemp 2016-ban alapította meg kaliforniai székhelyű űrtechnológiai cégét, az Astrát, Beck pedig a Rocket Lab repülőgépgyártó és kilövési szolgáltató alapítója. A párharcba harmadik félként beszáll még a szintén jelentős Planet Labs nevű vállalat is. Az ő működésükre szintén kitér a film, melyet az Elon Musk életrajzi kötetét jegyző Ashlee Vance egyik nagy hatású könyve (When Heavens Went on Sale) inspirált.