Musk ukrán hekkereket vádol, de egy palesztinpárti csoport vállalta fel az X elleni terheléses támadást
Hétfő este óriási kibertámadás érte az X-et, amiért Elon Musk a Foxnak adott interjújában nem túl burkoltan Ukrajnát, vagy legalábbis Ukrajnából dolgozó hekkereket gyanúsított meg.
Azonban még aznap este elkezdett terjedni a hír, hogy a támadást magára vállalta a Dark Storm nevű hekkercsoport. Kikerült az internetre egy kép egy Telegram-bejelentésről, és Ed Krassenstein, egy, többnyire az X-en publikáló tartalomgyártó azt írta, hogy felvette a kapcsolatot a Dark Storm vezetőjével, aki azt mondta neki, hogy a támadás mögött nem volt politikai szándék, csak erőt akartak fitogtatni.
Azt is mondta, hogy legközelebb a SEDAD Wallet banki alkalmazást támadják majd meg, mert az azt használó bankok azt állítják róla, hogy feltörhetetlen, amit kihívásként értelmeztek.
Krassenstein forrása tagadta, hogy ukrán IP-címeket használtak volna, és követeli, hogy Musk bizonyítsa az állítását, ha tudja. Továbbá megjegyezte, hogy akár újra támadást indíthatnak a közösségi oldal ellen, méghozzá nagyobbat, mint a hétfői – de ha úgy van, a Teslákat is célba tudják venni.
A SOCRadar szerint a Dark Storm egy Palesztinapárti hacktivista csoport, ami általában Izraelt és szövetségeseit támadja, azonban gyakran oroszpárti hekkerekkel is együtt dolgoznak, hogy nagyobb támadást tudjanak indítani. A terheléses támadások mellett hekkeléshez használt eszközöket is árulnak, sőt akár hekkertámadást is lehet tőlük rendelni. Egy védett oldal egynapi támadása például 35 dollár.
Alp Toker, a Netblocks nevű platform igazgatója a BBC-nek azt nyilatkozta, saját mérési adatai alapján is kibertámadáshoz köthetők a kiesések. A szervezet hétfőn több nagyobb, több mint hat órán át tartó kiesést tapasztalt, és „mindegyiknek globális hatása volt”. A hétfői az általuk regisztrált leghosszabb X/Twitter-lehalások között van, és a mintázata hasonló egy olyan korábbi esethez, amikor az X infrastruktúráját célozták meg nagy léptékben. A túlterheléses (DDoS) támadások során a weboldalakat azzal teszik elérhetetlenné a támadók, hogy egyszerre túl sok lekérést generálnak, amit nem bírnak el a szerverek, így a valódi userek gyakran nem férnek hozzá az oldalhoz.